Siyonist işgal rejimi sözde başbakanı Binyamin Netanyahu, Batı Şeria'daki yerleşim birimlerini ilhak etme planının uygulanmamasından ABD'yi sorumlu tuttu.

Netenyahu, "İlhak planının uygulamasının ABD'nin mutabakatıyla olabileceği başından beri belliydi. Aksi takdirde, bunu bir süre önce yapardım." dedi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın şu anda başka şeylerle meşgul olduğunu ve ilhak planının onun en büyük önceliği olmadığını belirten Netanyahu, "Umarım yakın gelecekte ilhak planının uygulanmasını ilerletebiliriz. Bu plan üzerinde üç yıldır Trump’ın ekibiyle birlikte çalıştım. Bana göre israilin temel çıkarlarını koruyan tek plan bu." ifadelerini kullandı.

İşgalci Siyonist rejim Ürdün Vadisi de dâhil olmak üzere Batı Şeria'nın yüzde 30'undan fazlasını ilhak etmeyi planlıyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler