Neyreb Mülteci Kampı'nda iftar sırasında 10 Filistinli hayatını kaybetti

Füze saldırıları sonucu Halep'teki Neyreb Mülteci Kampı'nda iftar sofrasında 10 Filistinlinin hayatını kaybetti belirtildi.

BM tarafından yapılan açıklamaya göre, Suriye'nin kuzeyindeki Halep vilayetinde bulunan ve Filistinli mültecilerin yaşadığı Neyreb Kampına füzeler atılması sonucu 10 Filistinli mülteci hayatını kaybederken 30 mülteci de yaralandı.   

BM'nin Filistinli mültecilere yardım kuruluşu UNRWA'nın yayınladığı bilgilere göre, Halep'te bulunan ve Filistinli mültecilerin yaşadığı Neyreb Mülteci Kampı'na 14 Mayıs salı akşamı ailelerin iftar yemeğine oturduğu sırada birkaç füze saldırısı gerçekleştirildi.  

Açıklamaya göre, saldırı 4'ü çocuk 10 sivilin hayatını kaybetmesine neden oldu. Çocukların en küçüğünün 6 yaşında olduğu ifade edildi. 30 kişi de yaralandı. Yaralananlardan bazılarının durumunun ağır olduğu ifade edildi.

Cenazeler gece içinde kaldırıldı ve ertesi gün (15 Mayıs Çarşamba) yas amacıyla kamptaki dükkânlar kapatıldı.  

Kamp çevresindeki saldırıların, burada ciddi güvenlik sorununa sebep olduğu ve sürekli bir can korkusu yaşandığı ifade edildi.

Neyreb Kampı, Halep'in 13 kilometre doğusunda yer alıyor ve Filistinli mültecilerin en yoğun olduğu kamplardan biri. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler