Avustralya'da ülke tarihindeki en büyük kuraklığa karşı on binlerce Müslüman yağmur duasına çıktı.

Avustralya'da on binlerce Müslüman bayram namazından sonra, ülke tarihideki en büyük kuraklık için yağmur duasına çıktı.

Lübnanlı Müslümanlar Derneği'nin (LMA) girişimiyle, çiftçiler ve kuraklıktan etkilenen diğer kişilerle "dayanışma ve birlik" için ülke genelindeki 16 camide eş zamanlı olarak dua edildi.

Yeni Güney Galler, Victoria, Queensland ve Güney Avustralya'daki on altı camide yapılan yağmur duasına on binlerce kişi katıldı.

Sydney'de Lakemba camiindeki duaya yaklaşık 30 bin kişi katılırken kuraklıktan zarar gören çiftçiler için para toplandı.

LMA Başkanı Samir Dandan, "Avustralyalılar ailesi olarak yardıma muhtaç olanlarla dayanışma için üzerimize düşeni yapmalıyız. Kuraklığın olduğu ve çiftçilerin acı çektiği Avustralya topluluğunun bir parçasıyız, bu duyguları onlarla paylaşmak zorundayız." dedi.

Ülkenin en kalabalık eyaleti New South Wales dâhil ülkenin büyük bölümünde bir süredir ağır bir kuraklık hüküm sürüyor. Çiftçiler sert iklim koşullarına karşı mücadele ediyor. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler