Ruhani: Boş tehditlere cevap bile verilmez

İran cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD ve İran arasında yaşanan tehditleşmeler hakkında yaptığı değerlendirmede, “ABD’li bazı yetkililerin boş tehditlerine cevap bile verilmez.” dedi.

ABD başkanı Trump’un,  İran ve İran cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’yi hedef alan açıklamalarına isim vermeden cevap veren Hasan Ruhani,  “ABD’li bazı yetkililer bugünlerde oldukça fazla konuşuyorlar. Boş tehditlerde bulunuyorlar. Bu konuşmalara ve tehditlere cevap bile verilmez” diye konuştu.

Bugün, bakanlar kurulu toplantısında konuşan Hasan Ruhani, hükümet olarak, ABD’nin komplo ve düşmanca siyasetlerini etkisiz hale getirmek için çalışma içinde olduklarını söyledi.

Ruhani,  gerekirse yeni güçler ve görevlendirmeler yapılabileceğini dile getirdi.

ABD’nin açıkça uluslararası hukuku ve yasaları çiğneyerek anlaşmaları ihlal ettiğini belirten Hasan Ruhani, ABD’nin, yürüttüğü siyasetlere karşı İran halkının da vahdetini, dik duruşunu, birlik ve dayanışmasını koruyarak küstah tavırlara cevap vereceğini söyledi.

İran’ın, ABD’ye karşı uluslararası platformlardaki şikâyetlerine de işaret eden Hasan Ruhani, “Uluslararası Lahey adalet divanı, ABD’ye, açıkça İran aleyhine olacak bir tavır alma hakkının olmadığını belirtti. Bu, uluslararası adalet divanın ilk tavrının da karara etki edeceğini sanıyoruz.” hatırlatmasında bulundu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler