​Rusya Sağlık Bakanı Mihail Muraşko, 3'üncü faz klnik testleri çerçevesinde 3 bin 500'den fazla gönüllüye sputnik V aşısının yapıldığını açıkladı.

Basın mensuplarıyla bir araya gelen Muraşko, dünyanın ilk tescil edilen Covid-19 aşısı Sputnik V'nin 3'üncü faz testleri ve geliştirme çalışmaları devam eden diğer aşılar hakkında bilgi verdi.

Muraşko, Coronavirus aşısına ilişkin yaptığı açıklamada, "Tescil sonrası klinik araştırmalar bugün de devam ediyor. Şimdiye dek 3 bin 500'den fazla kişiye aşı yapıldı. Her şey normal seyrinde ilerliyor" ifadelerini kullandı.

Muraşko, söz konusu aşıların tüm testleri geçtikten sonra Rusya vatandaşlarının aşı seçme imkanına sahip olacağının altını çizdi.

Rusya Sağlık Bakanlığı, Sputnik V aşısının gerekli tüm testlerden geçtiğini ve virüse karşı bağışıklık geliştirdiğini belirtmişti. Bakanlık, aşının ilk partisinin 15 Ağustos Cumartesi günü üretildiğini duyurmuştu.

Rusya Doğrudan Yatırımlar Fonu, Türkiye'nin Sputnik V aşısına ilgi gösteren ülkeler arasında yer aldığı açıklamıştı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler