​BAE, Yemen'deki Yahudi bir aileyi, Londra'da ikamet eden ailenin diğer üyeleriyle "bir araya getirerek bunu kutladı." Bedreddin El-Husi, BAE'nin "milyonlarca Yemenliyi yerinden ettiğinin unutulmaması gerektiğini" kaydederek bu kutlamayı kınadı.

Yemen'deki Yüksek Siyasi Konsey üyesi Muhammed Ali el-Husi, BAE'nin bir taraftan milyonlarca Yemen'liyi yerinden ederken diğer taraftan Yemen'de yaşayan Yahudi bir aileyi, Londra'da ikamet eden ailenin diğer üyeleriyle bir araya getirmesini kınadı.

Ensarullah lideri Hüseyin Bedreddin el-Husi ,Twitter hesabında, Birleşik Arap Emirliklerinin (BAE), Emirlikler'de sinagoglar inşa ederek Yahudileri bu sinagoglara getirttiğini ve bunu, tüm dünyaya insani bir eylem olarak gösterdiğini belirterek, "BAE, koalisyona katılarak milyonlarca Yemenliyi yerinden ettiğini ve aç bıraktığını, binlerce Yemenlinin dünyanın dört bir yanındaki havaalanlarında hasta veya mahsur kaldığını ve Yemen'e geri dönmesinin engellendiğini unuttu mu?" diye sordu.

Abu Dabi Yönetimi, 15 yıllık bir ayrılığın ardından, Birleşik Arap Emirlikleri'nde bir araya getirmek için, Yemen'de yaşayan bir Yahudi ailenin, İngiltere'nin başkenti Londra'da ikamet eden ailenin diğer üyeleriyle yeniden "bir araya gelme anını kutlamıştı." (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler