İşgal rejimindeki sağcı Likud Partisi üyesi ve eski Milletvekili Haham Yehuda Glick, bugün onlarca Yahudi işgalciyle birlikte el-Mağaribe Kapısı'ndan girerek Mescidi Aksa'ya baskın düzenledi.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, Glick ve beraberindeki 90 siyonist işgalci Yahudi'nin Mescidi Aksa'nın el-Meğaribe Kapısı'ndan Harem-i Şerif'e girerek baskın düzenlediğini ve Aksa’nın avlusunda bir süre kışkırtıcı davranışlar sergilediklerini belirtti

İşgalciler, Mescidi Aksa’ya giren Filistinlilere ise sınırlama getiriyor ve sürekli dış kapılarda kimlik kontrolü yapıyor.

Bu yılın başından beri işgalciler, Mescidi Aksa’dan 206, Eski Kudüs'ten 24 ve Kudüs'ten 6 olmak üzere toplamda 236 Filistinliye Mescidi Aksa’dan uzaklaştırma kararı verdi.

Mescidi Aksa, Cuma ve Cumartesi günleri hariç hemen hemen her gün sabah ve öğle vakitlerinde bir dizi baskın ve ihlale maruz kalıyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler