Siyonist çeteler bir Filistinliyi şehid etti

Gazze'de bugün başlayan "30 Mart Toprak Günü" yürüyüşlerinde siyonist çetelerin açtığı ateş sonucu yaralanan bir Filistinli genç şehid oldu.

Siyonist çeteler, bir Filistinli genci daha şehid etti. Gazze'de, "Büyük Dönüş Yürüyüşü, Ablukayı Kırma ve 30 Mart Toprak Günü" münasebetiyle düzenlenen milyonluk gösteri başlamadan önce işgalci çeteler, sivillerin üstüne kurşun yağdırdı. Çok sayıda sivilin yaralandığı saldırılarda ağır yaralanan bir genç de şehid oldu.

Gazze Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Dr. Eşref El-Kudre, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 20 yaşındaki Muhammed Cihad Cevdet'in, Gazze'nin doğusunda işgalcilerin saldırılarında başından almış olduğu yaraların etkisiyle hayatını kaybettiğini belirtti.

Bu arada 30 Mart Toprak Günü ve Büyük Dönüş Yürüyüşü eylemlerinin başlamasının birinci yıldönümü münasebetiyle Gazze'de milyonluk gösteriye hazırlıklar ve katılım çağrıları da devam ediyor.

Büyük gösteri için bugün aynı zamanda genel grev ilan edildi. Genel grevin Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Yüksek Ulusal Konseyi'nin çağrısı üzerine gerçekleştirildiği ifade edildi.

Eğitim ve Öğretim Bakanlığı da bu çağrı sebebiyle okullarda eğitime bugün ara verme kararı almıştı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler