Siyonist işgal rejimine bağlı savaş uçakları, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde bulunan Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS)'a ait bazı noktaları vurdu.

Filistinli haber kaynaklarından edinilen bilgilere göre, işgal rejimine bağlı savaş uçakları ile helikopterleri, Beyt Lahiya'nın kuzeybatısındaki HAMAS'ın askeri kanadı olan Kassam Tugayları’nın kontrolünde bulunan "Askalan" bölgesine saldırı düzenledi.

Siyonist işgalciler, sabaha karşı HAMAS'a ait noktaların vurulduğu sırada Gazze Şeridi'nden işgalciler tarafına 13 roket atıldığını, bunlardan 8'inin etkisiz hale getirildiğini belirtti.

Öte yandan, Filistin merkezli yerel kaynakların aktardığı bilgilere göre, utanç vesikası olarak tarihe geçen normalleşme anlaşmasının imzalanması üzerine siyonist işgalcilerin tarafına roketler fırlatıldı. İslami Cihad'ın askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri, atılan roketlerin sorumluluğunu üstlendi.

Siyonist işgal rejimi ile BAE ve Bahreyn arasında varılan "ilişkilerin normalleştirilmesi"ne yönelik anlaşmalar, Trump'ın ev sahipliğinde Beyaz Saray'da imzalandı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler