Filistin Esir Araştırmaları Merkezi, Siyonist işgal rejimi geçtiğimiz haziran ayında 39’u çocuk ve 12’si kadın 360 kişiyi gözaltına aldığını açıkladı.

Merkez tarafından hazırlanan aylık raporda, işgal güçlerinin geçen ay başta Kudüs kenti sakinleri olmak üzere Filistinlileri hedef aldığı ve Kudüslülerden alıkoyduklarının sayısının 150’yi aştığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin haziran ayında Gazze Şeridi sakinlerinden 8’i balıkçı 15 kişiyi gözaltına aldığı belirtilen raporda, 7 gencin de sınır hattını aşarak 1948’de işgal edilen topraklara girdikleri için gözaltına alındığı, bazılarının birkaç saat sonra serbest bırakıldığı ve bazılarının ise sorguya çekilmek üzere Askalan’a götürüldüğü bildirildi.

Filistin Esir Araştırmaları Merkezi Müdürü Riyad el-Eşkar, işgal güçlerinin geçen ay 39 çocuğu alıkonulduğu ve henüz iki yaşında olan Hammudi Mustafa Ayyaş isimli çocuğun bir süre esir  tutulmasının ilk kez yaşanan tehlikeli bir gelişme olduğunu söyledi.

Raporda ayrıca işgal güçlerinin haziranda çoğu Kudüs kenti sakinlerinden olmak üzere 12 kadını da alıkoyduğuna dikkat çekildi.

Riyad el-Eşkar, işgal rejimi mahkemelerinin geçen ay 153 idari hapis kararı verdiğini ve böylece yılbaşından bu yana verilen idari hapis kararı sayısının 860’a yükseldiğini açıkladı. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler