Filistinlilere yönelik işlediği zulümlerde sınır tanımayan siyonist işgalciler, dün gece işgal altındaki Batı Şeria’da, aralarında özgürleştirilmiş eski esirlerin ve 70 yaşındaki bir vatandaşın da bulunduğu bir alıkoyma operasyonu düzenledi.

Siyonist işgalciler, dün gece geç saatlerde El-Halil kentinin güneyinde yer alan Ümmü Hayr köyüne baskın düzenledikten sonra köy sakinlerinden olan 70 yaşındaki Süleyman El-Hezalin'i darp ederek esir aldı.

Bölgedeki yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, işgalciler, 70 yaşındaki Süleyman El-Hezalin'i alıkoyacağı sırada acımasızca darp edilip tutuklandı.

Diğer yandan siyonist işgalciler, Cenin kentinde evine baskın düzenlediği Muhammed Emin adındaki Filistinli genci esir aldı. Nablus kentinde zulümlerine devam eden işgalciler, belediye işçilerinin elbiselerini giyerek özgürleştirilmiş eski esir Bedir Husam’ı evine baskın düzenledikten sonra esir aldı.

İşgalciler, Eriha kentinde ise evlerine baskın düzenlediği 2 Filistinli genci farklı gerekçelerle alıkoydu.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen işgalci siyonistler, çeşitli iddialarla Filistinlileri alıkoyuyor.

Batı Şeria ve Kudüs'te sıradan hale gelen alıkoymalar sonrası aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Filistinlilerden bazıları günlerce gözaltı merkezlerinde tutuluyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler