Siyonist işgalciler Filistinlileri göç etmeye zorluyor

Siyonist işgalciler, Filistin'in işgal edilen Hayfra kendinde bir evi yıkarak, Filistinlileri sistematik olarak göçe zorluyor.

Filistinlileri sistematik olarak göç ettirmek sorunda bırakan siyonist işgalciler, Hayfa kenti Ar'ara köyünde ikamet eden İmad Camil Süleyman Ebu Akl'ın evini yıktı.

Terör şebekesinin evini yıktığı Süleyman Ebu Akl, evinin yıkılma gerekçesinin ruhsatsız olduğunu söyledi. 6 çocuğuyla babası gülde kaldığını belirten Abu Akl, şöyle konuştu:

Evi yıkmalarının sebebi siyonistlerin her zaman olduğu gibi biz Filistinlileri sistematik bir şekilde göç etmeye, buralardan gitmeye zorlamaktır. Evlerin ruhsatsız olduğu gerekçesi yıkıyorlar. Allah'a hamdolsun bizlere verdiği sağlık nimeti bile bize yeter. Rabbim bizlere bu zulüm ve imtihan aşamasında sabırlar versin.

Dünya Müslümanlarına çağrıda da bulunan Süleyman Ebu Akl, "Sizin aracılığınızla tüm Müslüman kardeşlerimden isteğim maddi ve manevi olarak bizim yanımızda olsunlar, dua etsinler ve bizden desteklerini esirgemesinler ki mücadelemizi sürdürebilelim." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler