Gazze Şeridi’nde "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerine devam eden Filistinlilere siyonistlerin saldırısı sonucu 5 kişi şehid oldu, 2’si ağır 75 kişi yaralandı.

Gazze Şeridi'nde “Büyük Dönüş Yürüyüşü” adını veren Filistinliler gösterilerini sürdürürken, siyonistler de saldırılarına devam etti.

Terör çetesi, bugün düzenlediği saldırılarda 5 Filistinliyi şehid etti, 75’ini de yaraladı.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, siyonistlerin açtığı ateş sonucu İyad Halil eş-Şair (18), Muhammed Nayif el-Havm (14), Muhammed Şahsa (24), Muhammed Velid Mustafa Heniyye (32) ve kimliği henüz belirlenemeyen 12 yaşlarındaki bir çocuğun şehid edildiğini belirtti.

Filistinliler, Toprak Günü'nün 42'nci yılı kapsamında 30 Mart Cuma gününden bu yana eylemler düzenliyor. Gösterilerde 34 Filistinli katledilirken yaklaşık 4 bin Filistinli de yaralandı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler