İşgal yönetimi, abluka altındaki Gazze Şeridi'ndeki Filistinlileri göçe teşvik ediyor. Amaç; Filistinlilerin topraklarını terk etmesini sağlamak, kendi güvenliğini sağlamak.

Siyasi ve askeri yolları deneyip, 13 yıldır abluka altına almasına rağmen Gazze "tehdidini" sona erdirmeyi başaramayan siyonistlerin, sonunda Filistinlilerin Gazze'den göç etmelerini kolaylaştırma üzerinde çalışmaya karar verdiği bildirildi.

İşgalciler bu yolla gönüllü göçün kapısını açarak; Gazze Şeridi'ndeki kriz tehditlerini azaltmak ve kendi güvenliği, ekonomisi ve politikası açısından stratejik tehlike oluşturabilecek bir nüfus patlamasını engellemek amacı güdüyor.

Filistinlilerin Gazze'den göç ettirilmesi politikası, söz konusu göçmenleri kabul edecek ülkelerin de katılacağı uluslararası bir planın parçası olduğu düşünülüyor. Nitekim Siyonistlerin pek çok ülkeden Filistinlileri kabul etmelerini istediği ifade ediliyor.

İşgalcilerin, ülkenin güneyindeki hava kuvvetlerine ait havalimanlarından yapılacak göç yolculuklarını finanse etmeyi planladığı da gelen haberler arasında. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler