Siyonistler Gazze'ye hava kara ve denizden saldırıyor

Siyonist işgalciler dün, gün içerisinde 30'dan fazla saldırı düzenledikleri Gazze'ye, bu gece saatlerinde tekrar saldırmaya başladı.

Terör rejimine ait savaş uçakları, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yeniden hava saldırısı düzenledi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, savaş uçakları Gazze Şeridi'nin kuzeyinde Hamas'a ait iki noktayı vurdu.

İnsansız hava araçları (İHA) ise El-İdare El-Medine olarak bilinen bölgeyi üç, Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin Kassam Tugayları'na ait bir noktayı iki füzeyle hedef aldı.

Gazze'nin kuzeyinde bulunan İçişleri Bakanlığının ek hizmet binası da bombalandı.

Sivillerin bulunduğu yere yakın yerlerin de bombalandığı açıklandı.

Gazze kentinin doğusundaki ez-Zeytun Mahallesi'nde bir tarım alanına da saldırı düzenlendi.

İşgalciler, Gazze içinde Deyr Bala ve Han Yunus'daki liman tesisi, Nusayrat, Şeyh Said, Cebelya, Arafat ve Burak bölgelerini de hedef aldı. Han Yunus'un doğu kesimine asker ve askeri donanım sevkiyatı gerçekleştirdi.

Gazze’deki Filistin sağlık Bakanlığı, terör çetesinin savaş uçaklarının ve tanklarının saldırılarından dolayı olağanüstü hal ilan etti.

İşgalcilerin attığı roketler Gazze'nin kuzeyindeki Endonezya Hastanesi'nde hasara neden oldu. Bombardımanın şiddetinin 2014'ten bu yana en ağır bombardıman olduğu bildiriliyor.

Gazze Şeridi'nden terör çetesine yönelik ise 80 roket atıldığı belirtildi. Gazze’den atılan havan topları sonucu Aşkelon Yahudi işgal biriminde 3'ü asker en az 5 kişinin yaralandığı belirtildi.

El Kassam tugaylarının siyonistlerin saldırılarına karşılık verdiği, Sderot bölgesinde bulunan bir fabrikanın Kassam tugayları tarafından bombalandığı belirtildi.

Nitifor bölgesi de Kassam tugayları tarafından bombalandı. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler