​Siyonistlerden Gazze açıklarında teknelerle yapılan mitinge saldırı

İşgalci siyonistler Gazze Şeridi'ne uygulanan ablukayı protesto için Gazze Limanı'ndan denize açılan teknelere saldırdı.

İşgal donanması hücumbotları Gazze Şeridi'ne uygulanan ablukayı protesto için Gazze Limanı'ndan denize açılan 50 tekneye ateş açıp göz yaşartıcı bomba kullanarak saldırdı.

Edinilen bilgiye göre, ikindi vaktinde yaşanan olayda işgal güçleri, gösteriye katılan tekneleri geri dönmeye zorlamak için teknelere ateş açtı ve göz yaşartıcı bomba attı.

İşgal güçleri ayrıca Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Es-Sudaniyye bölgesinde sahilde toplanan yüzlerce Filistinliye de göz yaşartıcı bomba atarak saldırıda bulundu.

Ablukayı Kırmak İçin Ulusal Hareket Heyeti'nin düzenlediği deniz mitingine yaralıları ve öğrencileri taşıyan yaklaşık 50 tekne katıldı.

Heyet, bugün öğleden sonra düzenlenen miting öncesi düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin Gazze Denizi'nde tampon bölge oluşturma çabalarını reddettiklerini belirterek, "İşgal güçlerinin tehditleri balıkçıları korkutamayacak" dedi ve gösterilerinin devam edeceğini söyledi.

İşgalciler dün de Filistinli 6 balıkçıyı alıkoydu

Öte yandan dün akşam yaşanan olayda ise işgal güçleri Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Deir Belah sahilleri açıklarında avlanmakta olan Filistinli 6 balıkçıyı alıkoydu.

Balıkçı Komiteleri Birliği, işgal güçlerinin Muhammed Said Ebu Reyyale isimli Filistinli balıkçıya ait teknenin peşine düştüğünü ve teknede bulunan altı balıkçıyı alıkoyduğunu söyledi.

Gazze Şeridi açıklarında avlanan Filistinli balıkçılar işgal güçleri tarafından sürekli taciz ediliyor, teknelerine ateş açılıyor ve alıkoyuyorlar. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler