Siyonistlerin son saldırılarında evleri yıkılanlara acil yardım yapılacak

Filistin Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Vekili Naci Serhan, siyonistlerin son saldırılarında evleri yıkılanlara acil yardım yapılacağını söyledi.

Filistin Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Vekili Naci Serhan, işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği son saldırılar sırasında evleri zarar görenlere hayır kurumları aracılığıyla biner dolar acil yardım yapılacağını bildirdi.

Serhan, El-Haznedar Apartmanı’nın enkazı üzerinde düzenlediği basın toplantısında, işgal ordusunun onlarca tesisi ve atölyeyi, ticarethaneleri ve medya ofislerini yıktığını söyledi.

İşgal ordusunun saldırılarında onlarca dönüm açık tarım alanının ve seraların da zarar gördüğünü belirten Serhan, terör çetesinin araçları ve ambulansları da hedef aldığına dikkat çekti.

Serhan, Gazze’nin Eş-Şucaiyye Mahallesi’ndeki Es-Surani Kliniği ile Gazze Şeridi genelinde 13 okulun ve elektrik şebekelerinin de işgal ordusunun saldırılarından zarar gördüğünü belirtti.

Bayındırlık ve İskân Bakanlığının enkaz kaldırma ve saldırılar sebebiyle kapanan yolları açma çalışmalarına başladığını açıklayan Serhan, teknik ekiplerin yıkılma tehlikesi bulunan binalarda incelemelerde bulunduğunu ve bazı binalarda güçlendirme yapıldığını söyledi.

Serhan, bakanlık ekiplerinin ayrıca hasar tespit çalışmalarına başladığını ve ilk tespitlere göre 100 evin tamamen yıkıldığını, 30 evin oturulamayacak şekilde zarar gördüğünü, 700’den fazla evde de hasarın orta derecede veya az miktarda olduğunu ifade etti.

Filistin Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Vekili, yıkılan evlerin yeniden inşası için girişimlerde bulunduklarını söyledi ve evlerini kaybeden ailelere yardım edilmesi çağrısında bulundu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler