​Sorotililerin Kurban Bayramı heyecanı

​Afrika kıtasındaki Uganda'nın Soroti kentinde binlerce Müslüman Kurban Bayramı'nı kılınan bayram namazıyla birlikte karşıladı.

Kurban Bayramı'nı, Uganda’nın Soroti kentinde geçiren İlke Haber Ajansı (İLKHA) ekibi binlerce siyah tenli Müslümanın bayram heyecanına ortak oldu.

Sabah saatlerinde motosikletle, araçlar ve yaya olarak, bayram namazı için tahsis edilen açık alana akın eden binlerce Sorotili, Kurban Bayramı'nı birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşadı.

Uganda İçişleri Bakanlığının organize ettiği bu görkemli bayram namazına kadınların da yoğun ilgi gösterdiği dikkatlerden kaçmadı. Başörtülü küçük kız çocukları ve fistan giyip takke takan erkek çocuklar da renkli görüntüler oluşturdu.

Bayram namazında yapılan konuşmalarda bayramın öneminden bahsedildi. Kılınan namazın ardından Müslümanlar birbirlerinin bayramını tebrik etti.

Bayram namazına Uganda İçişleri Bakan Ebubekir Jı Odong, IHO-EBRAR, Avrupa Yetim-Der gibi İslami derneklerin üyeleri ve çok sayıda Afrikalı Müslüman katıldı. (Mehmet Sait Çelik – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler