Suudilerden Suriye'ye askeri müdahale sinyali

Suudi Dışişleri Bakanı Adil Cubeyr, teklif gelirse geniş çaplı bir koalisyon kapsamında Suriye'ye asker göndermeye hazır olduklarını söyledi.

Riyad'da BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'i ağırlayan ve ortak basın toplantısı düzenleyen Suudi Dışişleri Bakanı Adil Cubeyr, teklif gelirse geniş çaplı bir koalisyon kapsamında Suriye'ye asker göndermeye hazır olduklarını söyledi.

Cubeyr, daha geniş bir koalisyon oluşturulması durumunda, ülkesinin ABD liderliğindeki koalisyon kapsamında Suriye'ye asker gönderilmesi yönünde bir karar verebileceğini dile getirdi.

"ABD ile Suriye krizi hakkında görüşüyoruz." diyen Cubeyr "Suriye'ye asker gönderme konusunda destek vereceğimizi başından beri açıkladık. Riyad daha önce de bu fikri eski ABD Başkanı Barack Obama'ya önermişti." şeklinde konuştu.

Öte yandan bugün Wall Street Journal (WSJ) gazetesi Suriye'den çekilmek isteyen ABD Başkanı Donald Trump'ın, Suriye'deki Amerikan askerlerinin yerine Mısır, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Katar askerlerinin konuşlanması için temaslar yürüttüğünü yazdı. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler