Trump ve Kim zirve için Singapur'da

​ABD Başkanı Donald Trump ve Kuzey Kore lideri Kim Jong Un yarın düzenlenecek ikili zirve için Singapur'a gitti.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump bir araya gelecekleri tarihi zirve için Singapur'da.

Sentosa Adası'nda yarın gerçekleştirilecek görüşmede ana gündem maddesi Pyongyang yönetiminin nükleer silahlanma projesi olacak.

Singapur medyasında ye alan haberlere göre, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ABD Başkanı Donald Trump'la yapacağı tarihi zirve için Singapur'a ulaştı. Kim'den kısa bir süre sonra ise ABD Başkanı Donald Trump Singapur'a vardı.

İlk kez bir ABD başkanı ile Kuzey Kore ile lideri görüşecek

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ile ABD Başkanı Donald Trump'ın Salı günü bir araya gelmesi bekleniyor. Zirvenin gerçekleşmesi halinde ilk kez bir ABD başkanı ile Kuzey Kore ile lideri görüşmüş olacak.

Kim Jong Un, buluşma öncesinde yaptığı açıklamada Trump’la uzlaşma sağlama konusunda umutlu konuştu. Trump ise G7 Zirvesi nedeniyle gittiği Kanada'da Kim'in halkı için olumlu sonuçlar elde etmek istediğine emin olduğunu söyledi.

Trump ayrıca Kore yarımadasının nükleer silahlardan arınması gerektiğini belirterek, gezisini "barış misyonu" olarak tanımladı. Trump ayrıca görüşme ile dünya ve Kuzey Kore için en iyi sonuca ulaşma şansına sahip olduklarını söyledi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler