Resmi temaslarda bulunmak üzere Tahran'a giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve İranlı mevkidaşı Ahmed Vahidi arasında yapılan ikili ve heyetler arası görüşmelerin ardından mutabakat zaptı imzalandı.

Türkiye ve İran'ın bugüne kadar birçok meselede çok başarılı iş birliği gerçekleştirdiğini aktaran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "iki ülkenin tüm terör örgütleri ile mücadelede ortak irade sergilediğini" söyledi.

Sınır güvenliğinin Türkiye ve İran arasındaki en temel konulardan biri olduğunu belirten Soylu, "Afganistan'da son dönemde meydana gelen olaylar sonrası kaçak ve göçün hareketlenmesine karşı yıllardan beridir sürdürdüğümüz çalışmaları bir kez daha masaya yatırdık." dedi.

Sınır illerinde kurulan ortak çalışma kurulları ile uyuşturucu ile mücadelede iki ülkenin işbirliğine vurgu yapan Soylu, silah kaçakçılığı konusunda da ortak çalışma grubundan alınan sonuçları daha da ilerletmek için karar alındığını söyledi.


(İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler