Yekgırtu: Kudüs kararını reddediyoruz

Kürdistan İslami Birlik Partisi (Yekgırtu), ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü işgalci terör şebekesinin "başkenti" olarak tanıması kararını sert bir şekilde reddederek, karardan dönülmesini istedi.

Irak Kürdistanı'nda bulunan İslami Birlik Partisi (Yekgırtu), ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü işgalci Siyonist terör çetesinin "başkenti" olarak tanıması kararını "sert bir şekilde" reddettiklerini ve karardan dönülmesini istediklerini bildirdi.

Yekgırtu’dan yapılan yazılı açıklamada, "ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması ve büyükelçiliklerini buraya taşıması kararını sert şekilde reddediyoruz." denildi.

Açıklamada, "Bu yanlış kararın genel anlamda bütün Müslümanlara, özelde de Filistin halkına karşı alındığını düşünüyoruz." ifadesi kullanıldı.

Trump’ın kararının bölgede sorunların derinleşmesine ve istikrarsızlığa neden olacağı belirtilen açıklamada, uluslararası kuruluş ve kamuoyundan, bu yanlış karardan dönülmesi için çaba gösterilmesi çağrısında bulunuldu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler