Yemen Devrimi Yüksek Konseyi Başkanı Muhammed Ali el Husi, Suudi'nin başını çektiği koalisyonunun Yemen'deki saldırılar karşısında, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Birliğini suskun kalmakla suçladı.

Yemen Devrimi Yüksek Konseyi Başkan Muhammed Ali el Husi, Suudi'nin başını çektiği koalisyonun Yemenli çocukları taşıyan okul servisine düzenlediği saldırıyı ilişkin açıklama yaptı.

El Husi, Suud rejiminin Yemen’de gerçekleştirdiği son katliamı kınayarak, "Onlar gerçekleştirdikleri bu cinayetler ile barış istemediklerini açık bir şekilde gösteriyorlar." dedi.

Suud rejimini silahlandıran Amerika ve İngiltere’yi Yemen’deki katliamların asıl sorunlusu olarak gördüklerini belirten el Husi, "İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap birliğinin Yemen’de işlenen cinayetler karşısındaki suskunlukları onlarında bu katliamlara ortak olduklarını gösterir. Biz; Rusya, Çin ve Fransa’dan Sana kentinde işlenen cinayete ilişkin BM’yi olağan üstü toplantıya çağırmalarını istiyoruz. Suud rejiminin tüm katliam ve zulümleri Yemen halkının azim ve direncini artıracaktır. Yemen ordusu ve halk komiteleri kısa zamanda işlenen bu cinayetin intikamını alacaklardır." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler