Yetimler Vakfı'ndan Yemen'de insani yardım

Yetim, Öksüz ve Kimsesizlerle Yardımlaşma Dayanışma ve Eğitim Vakfı, Yemen'de çeşitli insani yardımlarda bulundu.

Yaptığı yardım faaliyetleri ile takdir toplayan Yetimler Vakfı, dünya mazlumlarına yönelik yardımlarına devam ediyor.

14 Milyon insanın açlıktan ölme tehlikesi ile burun buruna geldiği Yemen'deki Müslümanlar, hayatlarını idame ettirme noktasında sıkıntılar yaşıyor. Yaşanan savaş nedeniyle her gün onlarca çocuk açlıktan hayatını kaybediyor.

Yetimler Vakfı, Yemen'de yaşanan savaştan dolayı mağdur olan Müslümanlara yönelik kuru gıda yardımında bulundu. Binlerce insanın istifade edeceği bu yardımlar, Yetimler Vakfı Yemen temsilcileri tarafından mağdur ailelere ulaştırıldı.

Yetimler Vakfı Genel Başkanı Fikri Karavil, Yemen'de yaşanan savaştan en çok çocukların ve kadınların etkilendiğinin altını çizerek, "Yemen'deki kardeşlerimiz yaşanan savaş dolayısıyla karınlarını doyuramayacak kadar mağdur duruma gelmişlerdir. Her gün onlarca çocuk açlıktan ölmektedir. Yetimler Vakfı olarak dünya mazlumlarına sahip çıktığımız gibi Yemen'deki mazlum kardeşlerimize de yardım etmeyi görev biliyoruz. Allah'ın izniyle ilk yardımlarımız Yemen'deki kardeşlerimize ulaştı. İnşallah Yemen'deki kardeşlerimize yönelik yardımlarımız devam edecektir." dedi.

Yemen'deki mağdur insanlara yardım ulaştırmak isteyen hayır sahiplerinin Yetimler Vakfı ile irtibata geçebileceğini de belirten Karavil, "Yardımlarını ulaştırmak isteyen hayır sahiplerinin resmi internet sitemiz www.yetimlervakfi.org.tr adresinde bulunan online bağış bölümünü tıklayarak online bağış yapabilirler." ifadelerini kullandı. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler