Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Türkiye'den tutuklu Yunan askerlerinin bir "iyi niyet jesti" olarak iade edilmesini istedi.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Türkiye'de askeri casuslukla suçlanan iki Yunan askerinin serbest bırakılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulundu.

Türkiye'yi tansiyonu yükseltmekle suçlayan Çipras, "Türkiye son dönemde provokasyonlarını yoğunlaştırdı. Tüm cephelerde durumu tırmandırıyor." dedi. Çipras, iki askerin bir iyi niyet adımı olarak serbest bırakılmasını istedi.

"Askeri casusluğa teşebbüs" ve "askeri yasak bölgeye girmek" suçlarından mahkemeye çıkarılıp tutuklanan iki Yunan askerin durumu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Yunanistan'a kaçan FETÖ'cü subayların iade edilmemesi nedeniyle iki ülke arasında yaşanan gerginliği artırmıştı. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler