“Atama bekleyen öğretmenleri memnun edecek adımlar bekliyoruz”

Memur-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, atama bekleyen öğretmenleri memnun edecek adımlar beklediklerini söyledi.

Memur-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, atama bekleyen öğretmenler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Atama bekleyen öğretmemelerin taleplerinin karşılanması gerektiğinin ifade eden Deniz, “2017 KPSS’ye giren öğretmen adaylarının ek atama talebinin karşılanmasının atama bekleyen öğretmen adaylarını memnun edecektir.” dedi.

Deniz,“2017 yılında farklı alanlarda KPSS Eğitim Bilimleri Testine 412.139 öğretmen adayı girmiş ve sınavı geçerli sayılmıştır. Bu veri, Türkiye’de atama bekleyen öğretmen sayısının 400 binin üzerinde olduğunu göstermektedir. Öğretmen açığı giderek artarken 2017 yılında atama sayısı düşük seviyede kalmıştır. Atama bekleyen öğretmenler 14 aydır sadece 20 bin atama haberi ile günlerini geçirmiş ve yeni bir atama yapılmadan 2018 KPSS’ye hazırlanmak zorunda kalmıştır.” diye konuştu.

Sendikalarına ek atama talebi ile ilgili gerek birebir görüşmelerde gerekse de dijital ortamda yoğun talep geldiğini vurgulayan Deniz, “Her yıl 40-50 bin atama yapılırken bu yıl sayının 20 bin olması sınava giren binlerce aday öğretmenin mağdur olması ihtimalini doğurmuştur. Atama bekleyen öğretmenlerimizi memnun edecek adımların atılacağına inanıyoruz.” dedi. (Cemil Özdaş -İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler