Gaziantep’in Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, dinimizin Müslümanlara ilk emrinin “Oku” olduğunu hatırlatarak, bundan dolayı eğitim öğretimin çok önemli olduğunu söyledi.

Gaziantep’te okullarında başarılı olan lise öğrencileri, merkez Şahinbey Belediyesi tarafından kol saati ile ödüllendirildi. Ödül töreninde konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, gençlerin okuma alışkanlığı kazanması ve eğitimi teşvik için çalıştıklarını belirtti.

Eğitime verdiği destek ile hem eğitim camiasının hem de vatandaşların takdirini kazanan Tahmazoğlu, AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel ile birlikte Gülşen Batar Anadolu Lisesi’ndeki başarılı öğrencilere kol saati hediye etti.

Ödül töreninde öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Milletvekili Yüksel, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederek, eğitime katkıda bulunmak için yapılan böyle bir programda bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da gençlerin okuma alışkanlığı kazanması ve eğitimi teşvik için çalıştıklarını belirterek, “Dinimizin ilk emri oku. Eğitim öğretim gerçekten çok önemli. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hükümetimiz bütçesinin en fazlasını eğitime ayırıyor. Biz Şahinbey Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana asli görevimiz olmamasına rağmen okullar, sosyal tesisler ve spor salonları yapıyoruz. Özellikle gençlerimizin milli ve manevi değerlere de bağlı olarak yetişmesi, okuma alışkanlığı kazanması için katkı sağlamaya çalışıyoruz. Gençlerimizin okuması için ücretsiz kitap dağıtıyoruz. Okullara kütüphaneler kurduğumuz gibi gençlerin kitapları kendilerinin olsun diye 2 milyon 20 bin tane kitap dağıtımı gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra başarılı öğrencilerimizi destekliyoruz.” dedi.

Eğitime ve öğrencilere verdikleri destekleri anlatan Tahmazoğlu, gençler ve çocuklar için ellerinden ne geliyorsa yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından öğrencilere kol saatleri verildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler