Batman’da LYS heyecanı

Batman’da Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) giren öğrenciler ve onlara destek olmak için okul önlerine gelen veliler, duygularını paylaştılar.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) düzenlenen Lisans Yerleştirme Sınavlarının son oturumuna Batman’da binlerce aday katıldı.

LYS'ye giren öğrenciler, aileleriyle birlikte sınav yerlerinde sınav saatinden bir saat önce hazır bulundular. Öğrenciler sınava alınırken, aileler de okul önlerinde Kur’an okuyup dualar ettiler. Sınav nedeniyle hem veliler hem de öğrencilerin heyecanlı olduğu gözlemlenirken, sınav sonrası öğrenci ve veliler İLKHA mikrofonuna duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

Şırnak’ın İdil ilçesinden sınav için Batman’a geldiğini belirten öğrencilerden Mehmet Emin Karaynir, “Bugün LYS 4’ncü oturumumuz oldu. İnşallah herkes emeğinin karşılığını alır. Sorular o kadar zor değildi. Özellikle sosyal bilimler çok kolaydı. İster istemez heyecan oldu. Çünkü bu sınav bir yılın sonunda değil, 12-13 yıldır okudum bunca yılların sonunda yapılan bir sınavdır. İnşallah herkes emeğinin karşılığını alır.” dedi.

Sınavdan önce çok heyecanlı olduğunu dile getiren Yusuf İpek, “LYS 3 coğrafya- edebiyat oturumuna girdik. Valla heyecanlıydık. ÖSYM bu sene soruları kolay sordu. YGS’yi zor yaptı, diğer matematik oturumları kolay yaptı. LYS’nin tüm oturumları kolaydı. 10 yıldır bu sınava hazırlanıyoruz. Gecen senede bu sınava girdim ve geçtim. Benim istediğim bölüm gelmediği için gitmedim. İnşallah çalışan karşılığını alır.” ifadelerini kullandı.  

Öğrenci velilerinden Mikail Yıldırım ise “Öğrenci velisiyim. Bizim öğrenci geçen sene mezun oldu. Geçen sene de YGS-LYS’ye girdi. İstediği bölüm gelmediği için bu sene yine kaydını yaptırdık, çalıştı. Temennimiz sınavının başarılı bir şekilde geçmesidir. İstediği bölüm inşallah gelir. Veliler olarak bizler de heyecanlıydık. Öğrencimizin güzel bir meslek kazanmasını Allah’tan temenni ediyoruz. Öğrencim Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinde 4 yıl okudu. Temennimiz inşallah kazanır.” şeklinde konuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler