Bir dakika geç kaldığı için sınava alınmadı

Batman'da YKS'nin ilk oturumu olan TYT'ye bir dakika geç kalan üniversite adayı, bir senelik emeğini yitirdi.

Batman'da Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) için adaylar saat 10.00'a kadar sınav binalarına alındılar. Sonrasında ise kapılar kapandı ve hiçbir adayın sınav binasına girişine izin verilmedi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da bazı adaylar son dakikada sınava yetişirken, sınava geçen kalan bazı adaylar ise 10.15'te başlayan sınavda 15 dakika kuralına takılarak sınava alınmadılar.

Geçen yıl ÖSYM'nin uygulamaya koyduğu kurala takılıp geç kalanlardan biri de Veysi Temizel isimli aday oldu. Kapanan kapının ardından görevlilerden, kendisini içeri almalarını isteyen Temizel, ne yaptıysa da sınav binasına alınmadı.

Bir dakika farkla sınav binasına alınmayan Temizel, bir senelik emeğini yitirdi. Sınava alınmadığı için hayal kırıklığı yaşayan Temizel, sınav giriş kâğıdını yırttı.

Kimliğini unuttuğu için eve gittiğini ve geldiğinde sınava yetişemediğini söyleyen Temizel, "Kimliğimi unutmuştum, yetişemedim. Yapacak bir şey yok, sağlık olsun. Sadece yeni bir üniversite okumak için sınava girecektim. Olmadı, yapacak bir şey yok. Uygulama bence yanlış değil çünkü bilgilendiriyorlar. Bizim zamanımızda burada olmamız lazım, bir kural sonuçta. Olmadı, sağlık olsun." dedi. (Mehmet Fatih Akgül - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler