Bitlis’te 2020 yılında eğitime yapılacak yatırımları değerlendiren İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, yeni derslik ve güçlendirmeyle birlikte 33 tane iş için 88 milyon TL yatırım yapacaklarını belirtti.

Kış şartlarının uzun ve çetin geçtiği Bitlis’te, inşaat sezonu zor şartlar altında başladı. Henüz karın kalkmadığı birçok yerde işlerin yetişmesi için çalışmalara başlandı.

Zamanın iyi değerlendirilmesi için zor şartlarda çalışma başlattıklarını belirten Korkmaz, 2020 yılının ekim ayına kadar mevcut 33 işi bitirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Bitlis'te eğitime 2020 yılında 88 milyon TL yatırım yapılacak

Korkmaz, “Bitlis’in en zor yerinde inşaatımız devam ediyor. 15 Nisan’dan itibaren inşaat sezonu başlıyor. Şu an yapımı devam eden 4 tene işimizde inşaat başladı. Bunlardan biri Cemil Özgür Spor Salonu’dur. TOTİ 4. Etap'ta 24 derslik meslek lisemiz ve iki tane atölyemiz devam ediyor. Güroymak Değirmen köyünde 12 derslik okulumuz devam ediyor. Tatvan Fatih’te 16 derslik okul yapımımız devam ediyor. Bu yıl il genelinde irili ufaklı 17 işimiz olacak. Bu işlerimize haziranın başından itibaren başlayacağız. Bunun dışında il genelinde güçlendirmesi yapılacak 14 tane işimiz var. Onların da ihalesi bitti. Artık okullarımızın açılma durumuna göre onlara da start vereceğiz. 2020’nin ekim ayında 33 tane işimizi bitirmiş olacağız. İlin ekonomisine katkısı olacağını düşünüyorum. 2020 yılında 88 milyon TL yatırımımız olacak.” dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler