Büyükşehir Belediyesi personeline eğitim

Van Büyükşehir Belediyesi, vatandaşa daha kaliteli hizmet sunabilmek adına personeline yönelik eğitimlerini sürdürüyor.

Van Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) işbirliği ile personele yönelik etkili iletişim ve uyum eğitimi veriliyor.

Eğitim Uzmanı Nilgün Tuluk tarafından İpekyolu İlçesi Erek Dağı Caddesi Kadın Yaşam Merkezinde verilen eğitime Genel Sekreter Yardımcıları Fazıl Tamer, Salih Allahverdi, daire amirleri ve büyükşehir belediyesi personeli katıldı.

Programda katılımcılar adına açılış konuşmasını İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Adnan Ergenç yaptı.

Etkili iletişimin belediyecilik anlamında çok önemli olduğunu belirten Ergenç, “Personelin günün koşullarına uygun olarak yetişmesini sağlamak görevinin gerektirdiği bilgi, beceri ve davranışlarına fazlasını katmak için bu eğitimi düzenliyoruz. Bu eğitimlerle personelin verimliliği ve performansını artırarak belediye çalışmalarının kalitesini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Eğitim Uzmanı Nilgün Tuluk, katılımcılara etkili iletişim ve uyum, kurum içi iletişim, bakış açılarını geliştirme, kişisel iletişim, ekip çalışması, takım ruhu ve iletişimde dil, üslup, diksiyon, beden dili, reaktif ve proaktif olmanın problem çözmede etkileri, iletişimde soru sorma ve yanıtlama konularında eğitim verdi. Karşılıklı soru ve cevap şeklinde geçen eğitimler personel tarafından da ilgiyle dinlendi.

Eğitimlerin 540 kişilik personelin katılımıyla 2-3-4 Ekim tarihlerinde devam edeceği bildirildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler