Din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin taslakları yeniden hazırlandı

İlköğretim ve ortaöğretim düzeyinde uygulanan din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin öğretim programlarının taslakları yeniden hazırlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde uygulanan din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin öğretim programlarının taslaklarının yeniden hazırlandığını açıkladı.

MEB tarafından okutulan derslerin öğretim programlarının, değişen ve gelişen şartlar doğrultusunda araştırmacılık, yenilikçilik ve temel beceriler esas alınarak güncelleştirildiği belirtildi.

Bu kapsamda, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde uygulanan din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin öğretim programlarının taslakları, alan uzmanları ve akademisyen görüşleri doğrultusunda, "din, ahlak ve değerler" alanındaki derslerin öğretim programlarıyla da bütünlük sağlayacak şekilde yeniden hazırlandı.

Bu çerçevede hazırlanan ilköğretim ve ortaöğretim din kültürü ve ahlak bilgisi dersi öğretim programlarının taslakları  http://mufredat.meb.gov.tr/TaslakProgramlar.aspx adresinde askıya çıkarıldı.

31 Temmuz'a kadar sürecek askı sürecine katkıda bulunmak isteyenler, taslak öğretim programları kategorisinde bulunan görüş bildirme formunu kullanarak görüş, öneri ve katkılarını ulaştırabilecekler. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler