Diyarbakır'da üniversite adaylarına ücretsiz ulaşım

Diyarbakır'da üniversiteye girişin ikinci aşaması olan LYS'ye girecek öğrenciler, otobüslerden ücretsiz faydalanacaklar.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (öSYM) Başkanlığı tarafından yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) girecek öğrencilerin toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanacağını duyurdu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, LYS'ye girecek öğrencilerin sınav günleri belediyenin yürüttüğü ulaşım hizmetlerinden ücretsiz yararlanacağını belirtti.

Atilla, "10, 11, 17 ve 18 Haziran günleri LYS 1, 2, 3, 4 ve 5 sınavlarına girecek öğrencilerimiz sabah saat 07.00 ile 17.00 arasında, sınava giriş belgelerini göstermeleri halinde belediyemize ait toplu taşıma araçlarından ücretsiz olarak yararlanacak." dedi.

öğrencilere 15 dakika uyarısı

öSYM'nin, öğrencilerin saat 10.00'da başlayan sınavlarda (LYS-1, 2, 3, 4,) saat 09.45'ten sonra, saat 14.30'da başlayan sınavlarda (LYS-5) ise saat 14.15'ten sonra sınav binalarına alınmayacağı yönündeki kararını hatırlatan Atilla, öğrencilerin sınavdan en az bir saat önce sınavın yapılacağı bina önünde hazır bulunmaları gerektiğini kaydetti.

Sınava girecek tüm öğrencilere başarılar dileyen Atilla, öğrencilerin sınav sırasında dikkatlerinin dağılmaması için araç kullanan şoförlerin gereksiz korna çalmaması, vatandaşların da sınav saatlerinde gürültü yapmaktan kaçınmasını istedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler