Gelecek öğretim yılı seçmeli dersleri için son 10 gün

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından illere gönderilen yazıda, gelecek 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında, ortaokul öğrencilerinin seçmeli ders tercih ve işlemlerinin 20 Şubat 2015'e kadar tamamlanması istendi.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) illere gönderilen yazıda, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda okuyacak öğrencilerin haftada toplam 6 saat, İmam Hatip Ortaokullarının 5, 6 ve 7. sınıflarında okuyacak olan öğrencilerin haftada toplam 2 saat, İmam Hatip Ortaokullarının 8. sınıflarında okuyacak olan öğrencilerin ise haftada toplam 1 saat seçmeli dersi tercih edecekleri ifade edildi.

MEB açıklamasında, okullarda en az 10 öğrencinin aynı dersi seçmesi durumunda, ilgili seçmeli dersin okutulabileceğinin hatırlatıldığı yazıda, ilgili alanda öğretmen yokluğu gerekçesiyle okul yönetimlerince öğrenciler ve velilerin belli derslere yönlendirilmeyeceği belirtildi.

Yazıda, okulda ilgili alanda yeterli sayıda öğretmen bulunmadığı derslerin seçilmesi halinde, öncelikle diğer okullarda maaş ya da ek ders karşılığı görevlendirmeler yoluyla öğretmen temin edileceği, bunun da mümkün olmadığı hallerde ise, ücretli öğretmen temin edilmek suretiyle bu derslerin açılacağı ve okutulacağı belirtildi.

öğrencilerin seçmeli ders tercih iş ve işlemlerinin 20 Şubat 2015 tarihine kadar tamamlanmasının istendiği yazıda, 2015-2016 Eğitim-öğretim yılında kitap ihtiyaçlarının belirlenmesi amacıyla gerekli tedbirlerin alınması istendi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler