Bitlis'te yeni göreve başlayacak öğretmenlere yönelik konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı AR-GE Kalite ve İzleme Başkanı M. Baki Öztürk, hiçbir eğitim sisteminin kalitesinin öğretmenin kalitesini aşamayacağını söyledi.

Bitlis'te göreve yeni başlayacak öğretmenler için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "İnsan, İnsanın Gölgesinde Yetişir" temasıyla bir program düzenlendi.

Bitlis Öğretmenevi Konferans Salonu'nda düzenlenen programa Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı AR-GE Kalite ve İzleme Başkanı M. Baki Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, şube müdürleri, STK temsilcileri ve göreve yeni başlayacak 170 öğretmen katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, öğretmenlik mesleğinin kutsallığına ve önemine dikkat çekerek, yeni göreve başlayacak öğretmenlere başarılar diledi.

Programda bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı AR-GE Kalite ve İzleme Başkanı M. Baki Öztürk, hiçbir eğitim sisteminin kalitesinin öğretmenin kalitesini aşamayacağını belirtti.

Eğitim-öğretim ve öğretmenlerle ilgili araştırma yapan dünyada 3-4 ekol olduğunu hatırlatan Öztürk, eğitimin en önemli iki bileşeni olan öğretmen ve öğrencinin yüzde 80, herkesin gündeme getirdiği müfredatın ise yüzde 8 paya sahip olduğunu vurguladı.

Öztürk, "Sınıfa öğretmen giriyor. Öğrencinin neye ihtiyacı olduğunu öğretmen biliyor. Müfredat alt limittir. Öğretmenlik yapmanızı hem istiyoruz hem de çalışıyoruz. Ancak ülkemizin sahip olduğu, ürettiği katma değer bu kadardır. Ürettiği katma değerde payımıza düşen de bu kadardır. Bu verilen yeterlidir anlamı çıkmaz. Olması gereken değil, olandır. Olması gereken konuşulur, mümkün olan yapılır. Onun için şu sözü hiçbir zaman unutmayın, 'Bir ülkeyi yıkmak için topa, tanka, atom bombasına gerek yok. O ülkedeki eğitim ve öğretmenin kalitesini düşürün, kopya çekmelerine izin verin, 10 yıl sonra o ülkeyi yıkarsınız." dedi. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler