Hilvan'da karne heyecanı

2016-2017 eğitim-öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde 13 bin 500 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

2016-2017 eğitim-öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine karneleri verildi.

Hilvan Kaymakamı Eyyup özdemir ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut kırsal mahalledeki okulda karne dağıtım törenine katıldı.

Hilvan'ın Sucuhan Mahallesi'ndeki Şehit İsmail Alıcı İlköğretim Okulunda karne dağıtım törenine katılan Kaymakam özdemir, öürencilerin karnelerini verip çeşitli hediyeler dağıttı.

Karne dağıtım töreninin ardından İLKHA mikrofonuna konuşan özdemir, Hilvan'da 13 bin 500 öğrencinin ve 870 öğretmeniyle devasa bir eğitim organizasyonunu barındırdığını söyledi.

özdemir, "Milli Eğitim teşkilatımızın daha ileri gitmesi için bizlerinde önemli bir mesaisi oldu ve olacak. Kuşkusuz buradaki en büyük motivasyonumuz öğrencilerimiz sosyal mobilizesini ileri doğru sağlamaktır. Bölge şartları itibariyle onların eğitim ve kültürel faaliyetlerini ileri taşımaları için gösterilen gayretlere en büyük motivasyonumuzdur. Çocuklarımıza 2'nci öğretim dönemin de başarılar diliyorum. İnşallah Hilvan'daki eğitim daha önceki başarı çıtasını daha da ileri götürecek. Burada emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ederim." dedi.

Karne dağıtım törenine katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut ise Hilvan birinci dönemi 13 bin 500 öğrencisi ve 870 öğretmeniyle güzel bir şekilde bitirdiğini belirtti.

"özellikle Hilvan akademik olarak hem sosyal hem kültürel olarak geçen yıllara kıyasladığımız zaman eğitim öğretimini yükselterek devam ettiğini görüyoruz." diyen Turgut, "İnşallah 2'nci dönem bunu da tedricen dereceli bir şekilde yükseltiriz. Birinci dönem bitti aslında hepimiz bitirdik karne alıyoruz. Bu karne öğrenicini, öğretmenin, velinin, milli eğitim müdürünün karnesidir. İlk dönemi bitirdik, velilerimiz çocuklarına baskı kurmasınlar. Çünkü bu hepimizin karnesidir. Başta kendimizi düzeltmeliyiz. Her şey inanı tanımakla başlar veli öğrencisini iyi tanırsa geçekten iyi bir başarı gelir. Bir şekilde öğrencinin içine kapanık mı, bencil mi, romantik mi, ilk başta öğrencisini tanıyacak daha sonra öğrencisine bizim kanalımızla bir iş birliğine gidecek. Yani siz öğrenciyi tanıdıkça ona hedefler koydukça ister istemez başarıya ulaşır. Benim özellikle velilerden istirhamım şudur; kesinlikle çocuklarımızı kırmasınlar." ifadelerini kullandı.

Kısaca ilk dönemde yaptıkları çalışmalara değinen Turgut, "'Hilvan okuyor değerleriyle yetişiyor' bu proje izim için son derece önemliydi. Çünkü her ne kadar projenin ismi okumak ile başlasa da aslında biz işin içine değerlerimizi kattık, İnancımızı, gelenek-göreneklerimiz, inanç-iman eksenli, insan eksenli, İslam eksenli bir okuma gerçekleştirdik. Zaten öğrencilerimiz tüm medeniyetimize ait birikimleri, yatırımları göz önüne alarak hayatı nesneyi eşyayı veya doğayı okuyabilirse biz ancak o zaman müreffeh ve çağdaş ülkelerinin seviyesine ulaşacağımıza inanıyorum. öğrencelerimiz değerlerimize bağlı kalarak yükselmesi bizim için en önemli vazgeçilmez husustur. Bu açıdan ilk dönemde özellikle üstün gayret sarf eden tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu. (Ramazan Şefkatlı-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler