İmam hatiplilerin sorunları masaya yatırıldı

Bitlis’te birçok akademisyenin katılımıyla gerçekleştirilen çalıştayda, imam hatiplilerin sorunları masaya yatırıldı.

Bitlis Medeniyet Platformu tarafından, "Evliyalar Şehri Bitlis'te İmam Hatip Okulları ve İmam Hatiplilerin Sorunları Çalıştayı" düzenlendi.

Tatvan'da bir otelin konferans salonunda gerçekleştirilen çalıştayın ilk oturumunda imam hatiplilerin sorunları dile getirildi. Çalıştaya mülki idare amirleri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İlim Yayma Cemiyeti Bitlis Şube Başkanı Mustafa Cengiz, imam hatiplerin canlandırılması ve daha ileriye götürülmesi amacıyla bu çalıştayı düzenlediklerini söyledi.

Cengiz, "28 Şubat darbesinin yaşandığı dönemlerde bile imam hatipler gündemden hiç düşmedi. İmam hatiplerde valiler, kaymakamlar, müdürler, başmüdürler, avukatlar, savcılar, hâkimler ve ülkeye yön veren iyi ve kaliteli insanlar yetişince hedef haline gelmişti. Bugün ülkemizi yöneten cumhurbaşkanımız da bu okullarda yetişti." dedi.

Daha sonra Muş Alparslan Üniversitesi (MAÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz ve İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Hızır Tutan birer konuşma yaptı. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler