İstanbul’dan gelen heyet köy okulunda karne ve oyuncak dağıttı

İstanbul’dan gelen işadamları, Şırnak’ın Silopi ilçesinde köy okulunda öğrencilere karne ve oyuncak dağıttı.

Silopi'ye bağlı Çiçekli köyü İlk ve Ortaokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi. Törene Silopi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mikail Demirtaş, Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi Tuna Bekleviç, İstanbul'dan iş adamı Osman Kavuk, Silopili İşadamları Çeko ökten ve Mehmet Bilen katıldı.

Heyet Başkanı Tuna Bekleviç ilk ve ortaokul sınıflarını birer birer dolaşarak öğrencilere karnelerini dağıttı. öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunan Bekleviç, çocuklara beraberinde getirdiği oyuncakları hediye etti.

Daha sonra öğretmenler odasında öğretmenler ile bir süre sohbet eden heyet ardından okul önünde toplu hatıra fotoğrafı çektirdi. Programın sonunda basın mensuplarına açıklamada bulunan Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi Tuna Bekleviç, 4 buçuk aydır Anadolu'nun birçok farklı şehrini gezdiklerini belirterek Silopi'de bulunmanın kendileri için çok özel bir an olduğunu söyledi.

Ziyaretlerini öğretmenlerin moral ve motivasyonlarını arttırmayı öğrencilere ise yalnız olmadıklarını hissettirmek için yaptıklarını anlatan Bekleviç, "İstanbul'da, İzmir'de, Ankara'da ya da diğer şehirlerimizde iş dünyası olan insanlar sivil toplum dünyası olan insanların bu bölgelere biraz daha fazla gelmesinin fayda getireceğini düşünüyoruz. Hem bu bölgenin moral motivasyonunu artıracak bir etkisi olacaktır. Hem de buradaki insanlara önemli ölçüde bir katkı sağlamak olarak değerlendirilebilir. Biz bu seyahatlerimizi gerçekleştirirken şahsım ve arkadaşlarım adına naçizane bir katkı yapıyoruz. Açıkçası bu bölgeler bizim bölgelerimiz. İnsanlar bizim insanlarımız ve biz birlikte olduğumuz zaman güçlüyüz. Farklı renkleri ile öğrencilerimiz ve öğretmenlerimize ve burada yaşayan halkımıza destek olmak bence Türkiye Cumhuriyetinde en önemli görevlerinden birisidir. Hassas dönemlerden geçtiğimiz bugünlerde bu birlik beraberliğimizin ne kadar güçlü tutarsak bu bölge içinde, ülkemiz içinde her yöremiz içinde faydalı olacak kanaatindeyiz." diye konuştu.

Silopi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mikail Demirtaş, İstanbul'dan gelerek öğrencilere karne ve hediye dağıtan heyete, öğrencileri ve kurumu adına teşekkür etti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler