Kızıltepe'de karne sevinci

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 67 bin 945 öğrenciyle birlikte bin 516 Suriyeli öğrenci de karne sevinci yaşadı. Hasta bir öğrenciye de karnesi evinde verildi.

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 67 bin 945 öğrenciyle birlikte bin 516 Suriyeli öğrenci de karne alarak yarıyıl tatiline girdi. Bir öğrenciye de hasta yatağında karnesi verildi.

Kızıltepe'de 67 bin 945 öğrenci karne aldı. Kızıltepe'nin Bahçelievler ilkokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi. Programa Mardin Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az katıldı.

Karnelerini alan öğrencilere İstanbul'dan gelen iş adamı Mehmet Emin Şahsuvaroğlu, tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Kaymakam Ahmet Odabaş öğrencilere yaptığı konuşmada, "İyi, huzurlu bir tatil geçirmenizi diliyorum. 15 tatilde bol bol hem dinleneceğiz hem de kitap okuyacağız. Kitap okumayı ihmal etmeyin. Zihinlerinizin, algılarınızın gelişmesi için mutlaka kitap okuyun. Bu 15 günlük süreç hem kafanızı dinlemeniz hem de ikinci dönem yapılacak TEOG sınavına hazırlanmanız, ilk dönemde aldığınız puanlardan daha iyi puan alabilmeniz için sizin için bir fırsattır. Hepinizin gözlerinden öpüyorum. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum."

Kızıltepe ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az, verilen hediyelerle öğrencilerin mutluluklarına "mutluluk katmış" olduğu belirterek, " Birçok okulumuzda karne dağıtım töreni programı yaptık. Bahçelievler ilkokulunda da bu programı gerçekleştirmiş olduk. Karne programına ek olarak iş adamı Mehmet Emin beyin katkılarıyla 850 öğrencimize çeşitli hediyeler verildi. Çocuklarımıza sağlıdıkları bu katkıdan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Sağolsunlar bide okul sözü verdiler. Güzel bir tevafuk olmuş oldu öğrencilerimiz karneleri ile beraber hediyelerini almış oldular bu öğrencilerimizn mutluluklarına mutluluk katmış oldu." diye belirtti.

Suriyeli öğrencilerde karnelerini aldı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Eğitim-öğretim gören bin 516 Suriyeli öğrenci karne sevinci yaşadı.

Mardin'in Kızıltepe ilçesi Anafartalar ilk ve ortaokulunda eğitim-öğretim gören Suriyeli öğrenciler karne sevincini öğretmenleriyle birlikte yaşadılar.

Karne dağıtımı ile ilgili açıklamalarda bulunan Anafartalar ilk ve ortaokulu müdürü Mehmet Ali Demir, Suriyeli öğrencilerin okula iyi uyum sağladıklarını belirterek karne sevinçlerini birlikte yaşadıklarını söyledi.

Demir, "Bugün bizim için çok sevinçli bir gün 2016-2017 eğitim-öğretimin birinci devresini bitirdik. Bizi ayrıca mutlu eden bu sene 50 Suriyeli öğrenci diğer öğrencilerimizle beraber eğitim öğretime kattık. Burada ki Türkiyeli arkadaşlarıyla beraber Eğitim-öğretime devam ettirdiler ayrıca geçici öğretmen kapsamında bizim okulumuza tahsis edilen bir öğretmen arkadaşımız tarafından eğitim öğretime dahil edildiler. öğrencilerimiz okula çok güzel uyum sağladılar. öğrencilerimizin çoğu şuan Türkçe'yi çok iyi konuşuyor okuma-yazma konusunda da baya başarılı bir şekilde devam ediyorlar. Bugün ayrıca karnelerini aldılar karne sevinçlerini birlikte paylaştık onları çok seviyoruz. İnşallah başarılı bir şekilde onları bu okuldan mezun etmeyi düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

öğrencilerden Silva Sado öğretmenlerini ve okulunu çok sevdiğini belirterek karne notlarının da iyi olduğunu aktardı.

Hasta yatağında karnesini aldı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu bir süre yatağa bağımlı hale geldiği için evde eğitim alan Cumhuriyet Anadolu Lisesi 12'ci sınıf öğrencisi Büşra Erkan, hasta yatağında karnesini aldı.

Karnesiyle beraber takdir ve onur belgesi de alan öğrenci Büşra Erkan, yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Yaklaşık bir buçuk ay önce kaza geçirdim sonra ameliyat oldum. Bana evde eğitim hakkı verileceği söylendi. Hocalarla konuşulduk. Milli Eğitim ile konuşuldu ve bana eğitim hakkı verildi. Evde eğitim aldım şimdi de karnemi aldım. Karnem de iyi teşekkür ederim herkese. Hocalarıma arkadaşlarıma herkese teşekkür ederim. Hocalarım bana karnemi getirince sevindim."

Kızıltepe Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü İmran Tekin, "İsterdik ki öğrenci arkadaşlarıyla beraber toplu bir şekilde arkadaşlarıyla alabilsin karnesini kendisine acil şifalar diliyoruz. öğretmen arkadaşlarla bu güzel gününde onu yalnız bırakmama adına evini ziyarette bulunduk, karnesini verdik. Malum talihsiz bir kaza geçirdi kızımız. Evde eğitim hakkını aldı. Bakanlığımızın güzel bir hizmeti bu hastanede ve evde eğitim hizmeti. 14 saatlik bir ders görüyor kızımız haftada. öğretmen arkadaşlarımız da sağ olsun bizi yalnız bırakmadılar. Bu programı birlikte oluşturduk. Kızımız düzenli bir şekilde bu derslerini almakta ve bu nihai başarı karnesine belgesine de çok güzel bir şekilde yansımış. Takdir belgesiyle ödüllendirildi. Kendisine tekrar acil şifalar diliyor. En kısa zamanda tekrar arkadaşlarına kavuşmasını diliyorum." temennisinde bulundu. (Mehmet Aslan- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler