Kızıltepe’de servis şoförlerine eğitim semineri

Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Trafik Denetleme Büro Amirliği personeli tarafından servis şoförlerine yönelik eğitim semineri verildi.

Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen seminerde Emniyet Müdürlüğü personeli İbrahim Kar ve Kamil Güngör tarafından okul servisi şoförleri, Halk Otobüsleri Derneği ve diğer sürücülere eğitim semineri verildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Komiseri Levent Sürücü, seminerle ilgili yaptığı açıklamada, "Amacımız gerek şoförlerle gerekse yolcu ve diğer kullanıcıların trafik üzerindeki olumsuz hareketlerinin minimize edilmesi, trafikteki sorumluluklarımız hatalarımız ve yapılması gerekenler konusunda karşılıklı olarak soru cevap şeklinde seminer verilmiştir. Başbakanlığın Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi kapsamında Kızıltepe halkını trafik üzerindeki eylemleri konusunda bilinçlendirmektir. İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği olarak Milli Eğitime bağlı tüm okullarda istisnasız her yaş gurubu öğrenciye, sınıflarda olmak üzere ders şeklinde seminer verilmektedir. Bu kapsamda 2013 ve 2014 yılında toplam 4 bin 500'e yakın öğrenciye seminer verilmiş, 2015 yılında ise 8 bin öğrenciye seminer verilmesi hedeflenmektedir." şeklinde konuştu. Mehmet Aslan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler