Kursiyere, ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ sertifikaları verildi

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ kursunda eğitim gören 24 kursiyere sertifikaları verildi

Bingöl TSO Konferans Salonu'nda düzenlenen sertifika törenine, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, BTSO Başkanı Erkan Çalbay ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Sertifika töreninde konuşan BTSO Başkanı Çalbay, BTSO ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen ve 70 saat süren eğitimlerin ardından, 24 kursiyerin Girişimcilik Sertifikası'nı almaya hak kazandığını söyledi.

Sertifika alan kursiyerlerin KOSGEB'in desteklerinden faydalanabileceğini anımsatan Çalbay, "Girişimcilik ve bilgi ile ilgili ilk adım olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayarak sertifikalarınızı almaya hak kazandınız. Bundan sonrası için iş planlarınızı hazırlayarak, KOSGEB'in sunduğu desteklerden faydalanabilirsiniz." dedi.

Belediye Başkanı Barakazi ise belediye olarak girişimcilere verilebilecek desteği sunmaya hazır olduklarını belirterek, "İstihdam oluşturmak, ülke ekonomisine katkıda bulunmak için yola çıkan girişimci işadamlarımızı tebrik ediyorum. Belediye başkanınız olarak sizlere destek verebileceğim konularda, çekinmeden gelebilirsiniz." ifadelerine yer verildi.

Tören, kursiyerlerin sertifikalarını almasıyla sona erdi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler