Liselere yerleştirmeyle ilgili bilgilendirme toplantısı

Ağrı'da "2018 Merkezi Sınav ve Yerel Yerleştirme" ile "Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu" hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "2018 Merkezi Sınav ve Yerel Yerleştirme" ile "Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu" hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Turan başkanlığında halk merkezi salonunda yapılan toplantıya; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu, İl Milli Eğitim Ortaöğretim Şube Müdürü Kutbeddin Kaya, ilçe milli eğitim müdürleri, sorumlu şube müdürleri, ilde bulunan tüm ortaokul ve imam hatip ortaokullarında görevli okul müdürleri, tüm ortaöğretim kurumlarının müdürleri ile tercih işlemlerinden sorumlu rehber öğretmenler katıldı.

Ortaöğretime Geçiş Sistemi ile ilgili Ağrı'da yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Turan, bu yıl ilk kez uygulanacak sistemle ilgili ilçe milli eğitim müdürlükleriyle koordineli bir şekilde her türlü tedbirin alındığını ve hiçbir sıkıntının yaşanmayacağını bildirdi.

Kaya tarafından, Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu hakkında sunum yapıldı.

Turan, inşaatları denetledi

Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürü Turan, kent merkezinde yapımı devam eden inşaatları da denetledi.

Turan, İl Milli Eğitim İnşaat Emlak Şube Müdürü Mehmet Sebih Özden ile birlikte kent merkezinde yapımı devam eden inşaatları denetleyerek, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Turan'dan "tercih danışmanlığı" standına ziyaret

Turan, üniversite ve ortaöğretim kurumlarına yerleştirme başvurusu yapacak öğrencilere destek amacıyla kurulan "tercih danışmanlığı" bilgilendirme standını da ziyaret etti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler