Mesleki eğitim kursunda sertifika töreni

Mardin’de, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğünce (İŞKUR) açılan mesleki eğitim kurslarını başarıyla bitiren 50 kursiyer, sertifikalarını aldı.

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Mardin İl Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi işbirliği ile açılan Saraciye Montajcısı ve Saç Bakımı-Yapımı kursu sona erdi. Mesleki eğitimlerini başarıyla bitiren 50 kursiyer, sertifikalarını aldı.

Hafta içi 5 gün verilen toplam 776 saat süreli Saç Bakımı ve Yapımı kursunda kursiyerlere;  saç kesimi, renklendirme, şekillendirme ve bakımına ilişkin işlemler öğretildi.

Saraciye Montajcısı kursunda ise kursiyerlere, kumaşın işlenmesi, boyanması ve estetik hale gelmesi gibi teorik ve pratik eğitim verildi.

Ayrıca kursiyerlere zaruri gider olarak İŞKUR Müdürlüğünce günlük 30 TL ücret ödendi.

Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen sertifika töreninde kursiyerler sertifikalarını İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Abdurrahim Yalçın’dan aldılar.

Kursiyerleri tebrik eden İl Müdür Yardımcısı Yalçın, halk eğitim kurslarının devam edeceğinin altını çizerek, “Mesleki eğitim kursları sayesinde Mardinli hanımlar boş vakitlerini meslek öğrenerek değerlendiriyorlar. Bu hem kişisel gelişimlerine hem de ev ekonomilerine katkı sağlıyor.” diye konuştu. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler