Minik öğrenciler için Din Öğretimi kursu açıldı

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde “Okul Öncesi Din Öğretimi Projesi” çerçevesinde 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik Kur’an Kursu açıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan "Okul öncesi Din öğretimi Projesi" çerçevesinde, Karlıova ilçesinde 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik Kur'an Kursu açıldı.

Açılış merasimine Karlıova Kaymakamı Levent Yetgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yıldız, özel idare Müdürü Bayram Sünbül ve İlçe Müftüsü Abdullah Söylemez katıldı.

İlk etapta yaklaşık 15 öğrenci olan kursta kayıtların halen devam ettiğini söyleyen İlçe Müftüsü Abdullah Söylemez, "Kursta, Kur'an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler öğretilecek ve çocukların manevi gelişiminde etkili olan değerler eğitimi verilecektir. Bu sayede çocuklarımız küçük yaşlarda Kur'an-ı Kerim okumayı, İslam'ın temel prensiplerini ve bir Müslümanın nasıl yaşaması gerektiğini uygulamalı olarak öğreneceklerdir.

Bunun yanı sıra çocuklar, sosyal ve fiziksel gelişimde etkili olan sosyal etkinlikler ile el becerisi ve özgüveni gelişmiş, saygılı, hayata sevgiyle bakan bireyler olarak yetişeceklerdir.'' dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler