​Öğrenciler okullarına kavuşmanın sevincini yaşadı

​Yarıyıl tatilinin ardından 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminin ilk ders zilinin bugün çalmasıyla beraber iki hafta boyunca okullarından ayrı kalan öğrenciler, okullarına kavuşmanın sevincini yaşadı.

Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ikinci dönemi bugün çalan ders zili ile başladı.

Gaziantep’te 15 gündür kapalı olan okullarda ikinci dönemin ilk ders zili çaldı. Kentte 76 bini Suriyeli öğrenci olmak üzere yaklaşık 600 bin öğrenci bugün yeniden ders başı yaptı. Sömestr tatilinin sona ermesiyle öğrenciler ve öğretmenler için bugün 2018-2019 eğitim öğretin yılının ikinci yarısı için ilk ders zili çaldı.

İki haftalık ara tatilinin ardından bugün çalan ilk ders zili ile ikinci eğitim-öğretim dönemi başlarken, sömestr tatili dolayısıyla okullarından ayrı kalan öğrenciler, bugün ders zilinin çalmasıyla beraber okullarına tekrar kavuşmanın sevincini yaşadı.

İki haftalık ara tatillerinin çok dolu geçtiğini belirten öğrenciler, okullarını ve arkadaşlarını özlediklerini belirterek, bugün tekrar okullarına ve arkadaşlarına kavuştukları için çok mutlu olduklarını söylediler.

İkinci dönem kendilerini yoğun bir ders programı ve sınav sürecinin beklediğini belirten öğrenciler, bu dönem derslerine daha çok çalışacaklarını ve hedefledikleri okullara gitmek için çabalayacaklarını dile getirdiler.

“İkinci dönem karne notlarımızı daha çok yükselteceğiz”

İki haftalık ara tatilinin kendisi için çok dolu dolu geçtiğini belirten öğrencilerden Bekir Yılmaz, “Bugün ikinci dönem başladı. Birinci dönem bizim için daha iyi geçti. 15 tatilde ders çalışıp, kitap okuduk. Bu dönem konularımız daha ağırlıklı olduğu için daha çok ders çalışacağız. Çünkü önümüzdeki yıl liseye gideceğiz, bundan dolayı daha çok ders çalışacağız. Sınavlara daha iyi hazırlanmamız lazım. Testleri bol bol çözüp, ikinci dönem karne notlarımızı daha çok yükselteceğiz.” dedi.

“Arkadaşlarıma ve okuluma kavuştuğum için mutluyum”

Bugün ders zilinin çalmasıyla beraber okuluna ve arkadaşlarına tekrar kavuşmanın sevincini yaşadığını söyleyen Ergün Yaşargül de “Sömestr tatilinde iki hafta boyunca tatil yaptık. Tatilimizin bir haftasını gezip eğlendik, arkadaşlarımızla oyun oynadık. Bir haftada ders çalıştık. Kitaplarımızı okuyarak test çözdük. Okul başladı, arkadaşlarıma ve okuluma kavuştuğum için mutluyum. Arkadaşlarımı, okulumu ve derslerimi özledim. Bu dönem bizim için ağırlıklı bir dönem olacak. Bu dönem için çok çalışıp çabalayacağız. Belki bu dönemde bazı kişiler bir puanla olsa bile bir yeri kaybedecekler belki de kazanacak. Daha belli olmadığı için de bizimde çok çalışıp derslerimize iyi çalışmamız ve sınava çok iyi hazırlanmamız lazım. İyi bir öğrenci olup iyi bir lise tutturmaya için çabalayacağız.” ifadelerini kullandı.

“İkinci dönem bizim için yoğun geçecek”

Önümüzdeki yıl liseye gidecekleri için heyecanlı olduklarını ve hedefledikleri liseye gitmek için LGS’ye hazırlık yapacaklarını belirten İlknur Afşin de şunları söyledi:

“Birinci dönem bizim için biraz ağırlıklı geçti. İkinci dönem LGS’ye gireceğiz. Öğretmenlerimiz bizim bir meslek sahibi olmamız ve iyi bir liseyi tutturmamız için çabalıyorlar. Bizde iyi bir liseyi tutturmak için çabalıyoruz. Belgelerimizi aldık, tatilimiz çok iyi geçti. Tatilde biraz dinlendim. Fazla çalışmadım, çünkü birinci dönemki eksiklerimi ikinci dönem tamamlayacağım. Bu ikinci dönem de LGS sınavına gireceğiz. Bundan dolayı çok heyecanlıyız. Daha çok çalışıp daha çok çabalayacağız. Öğretmenlerimi ve okulumu çok özleyeceğim. Öğretmenlerimiz bize öğretmen gibi değil ağabey-arkadaş gibi davranıyorlar. Biz hepsinden çok memnunuz. Çok iyi ders anlatıyorlar. O yüzden okulumu çok özleyeceğim.”

“Okula başladığımız için mutluyuz”

Helin Orak da “2018-2019 eğitim-öğretim yılının ikinci dönemine bugün başladık. Okula başladığımız için mutluyuz. Bu sene önümüzde çok ağır bir sınav var. Seneye gideceğimiz lisemizi belirleyeceğiz ve bunun için çok heyecanlıyız hemen okulun başlamasını ve öğretmenlerimizin bize yardımcı olmasını istiyorduk. Tatilde ders çalıştık, bazen dinlendik, bazen gezdik. Ama derslerimizi asla ihmal etmedik. Çünkü önümüzde bir sınav var. Öğretmenlerimiz bizim için gerekli olan her şeyi yapıyorlar. Ellerinden gelenin fazlasını yapıyorlar. Bunun için öğretmenlerime, okul müdürümüze, arkadaşlarıma teşekkür ederim.” şeklinde konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler