ÖSYM'den DHBT'ye katılacaklara uyarı

ÖSYM, DHBT'ye lisans düzeyinde katılacak olanların, genel yetenek ve genel kültür oturumuna da katılmalarının zorunlu olduğunu belirtti.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, 9 Aralık'ta gerçekleştirilecek Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi'ne (DHBT) lisans düzeyinde katılacak olanların, 22 Temmuz'da lisans düzeyinde düzenlenecek genel yetenek ve genel kültür oturumuna da katılmalarının zorunlu olduğu belirtildi.

Açıklamada, "DHBT'ye başvurular 9-17 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacaktır ancak Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde din hizmetlerinde görev alacak personelin atanmasında kullanılacak puanların hesaplanmasında, KPSS genel yetenek ve genel kültür testleri sonuçları da kullanılacağından 2018-DHBT'ye lisans düzeyinde katılacakların, 10-21 Mayıs 2018 tarihleri arasında 2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans başvurularını yapmaları ve 2018-KPSS lisansın genel yetenek ve genel kültür oturumuna katılmaları gerekmektedir." denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler