Siirt’te okullarda ücretsiz kurslar başlıyor

Okul ve halk eğitim merkezlerinde açılacak Destekleme ve Yetiştirme kursları ile ilgili bilgi veren Siirt Milli Eğitim Müdürü, kursların 1 Ekim'den itibaren başlayacağını söyledi.

Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay, Şube Müdürleri ile beraber Sancaklar Ortaokulunda düzenlediği basın toplantısıyla okul ve halk eğitim merkezlerinde açılacak Destekleme ve Yetiştirme kursları ile ilgili bilgi verdi.

1 Ekim tarihinden itibaren bütün okullarda ücretsiz ‘Destekleme ve Yetiştirme kurslarının açılacağını söyleyen Suay, kursların hafta içi 15.00 ve 19.00 saatlerinde, hafta sonu ise Cumartesi günleri olacağını ifade etti.

1 Eylül tarihinden itibaren öğrencilerin 1 Ekim tarihine kadar okudukları okullarda kayıt yaptırabileceklerini belirten Suay, öğrencilerin istedikleri derslerden kurs alabileceklerini ifade ederek, "Ortaokul ve lise öğrencileri okullarında açılan kurslara, mezunlar ise halk eğitim merkezlerindeki kurslara gidecek. Kurslar için ücret alınmayacak. Bu kurslar hafta sonu da olacağı gibi yarıyıl ve yaz tatillerinde de devam edecek. Hangi derslerden kurs açılacağına veli ve öğrenci talebine göre karar verilecek." şeklinde konuştu.

Destekleme ve Yetiştirme kurslarında görev alacak öğretmenlerin tecrübeli ve deneyimli öğretmenlerden oluşacağını belirten Suay, velilerin çocuklarını gönül rahatlığıyla kurslara göndermelerini istedi. (Muhammed Dayan - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler