Silopi köylerinde karne heyecanı

Şırnak'ın Silopi ilçesi Ceylan Köyü’nde okumayı seven fakat özürlü olduğu için okula gidemeyen engelli, sembolik bir karne ile başarı belgesi verildi.

Ceylan köyü ilk ve ortaokulunda karne heyecanı Silopi ilçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Dayanan, Milli Eğitim Şube Müdürleri Osman Bilen, Süleyman Aydınoğlu AK Parti Silopi İlçe Başkanı Fatih Bilen, Kadın kolları Başkanı Aylin ökten ve velilerin katılımı ile gerçekleşti. Ceylan İlk ve Ortaokul Müdürü Aydın Vural kısa bir konuşma yaptıktan sonra Milli Eğitim Müdürü Bülent Dayanan öğrencilere ara tatilde de bol bol kitap okumalarını ve ikinci dönem de daha da başarılı olmaları gerektiğini söyledi.

Bülent Dayanan gazetecilere yaptığı açıklamada Silopi ilçesinde, 2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk döneminde 37 bin 650 öğrenci karne aldığını belirtti. Daha sonra sınıf öğretmenleri veliler ile birlikte öğrencilere karnelerini dağıttılar.

Ardından Ceylan İlk ve Ortaokulu idaresi küçük yaşta geçirdiği rahatsızlıktan dolayı bacakları felç olan ve okul okuyamayan Sevgi Tay'da sembolik bir karne ve başarı belgesi verdi.

Sevgi Tay bu durumdan çok duygulandığını ifade ederek; "16 yaşındayım ve bu halimle karne aldım, herkese çok teşekkür ederim. Mahallemizde ki tüm komşularımız benim karnemi bekliyor, gidip onlara göstereceğim. Okumayı da çok seviyorum." dedi. Sevgi Tay kendisine karneyi veren okul idaresine de çok teşekkür ettiğini belirtti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler