​Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Hazreti Muhammed'in hayatını konu alan Siyer Yarışmasının tüm kategorilerine ait cevap anahtarları yayımlandı.

Peygamber Sevdalıları Vakfı, bu yıl 78’i il merkezi, 254’ü ilçeler olmak üzere toplamda 332 merkezde 9'uncusu düzenlenen Siyer Yarışması, yoğun bir katılımla gerçekleşti.

1 ve 2'nci kategorideki sorular saat 16.00'da 3 ve 4'üncü kategorideki sorular ise saat 20.00'de Rehber TV'de bugün düzenlenecek olan ve Peygamber Sevdalıları Vakfı yetkililerinin katılacağı programda çözüldü.

Yarışmada A ve B olmak üzere 2 kitapçık türü hazırlandı. Kitapçıklarda birinci ve ikinci kategoride 60 soru ve 100 dakika cevaplama süresi, üçüncü ve dördüncü kategoride 80 soru ve 100 dakika süre verildi. Puanlama 100 üzerinden değerlendirilecek.

Bu yıl 7 umre, 38 bilgisayar, 90 altın, 68 tablet, 250 sırt çantası, 200 kitap seti, 307 kol saati dağıtılmış olacak.

Ayrıca başvuru esnasında kaynak kitapların arkasında bulunan barkod kodları üzerinden kayıt yaptıranlar arasında çekilecek kura ile 3 kişiye cumhuriyet, yarım ve çeyrek altın verilecek.

2020 Siyer Yarışması'nın ödülleri 18 Şubat 2020 tarihinde açıklanacak.

Siyer Yarışmasının tüm kategorilerine ait cevap anahtarları şöyle:

Cevap anahtarını indirmek için TIKLAYINIZ

Siyer Yarışmasının cevap anahtarları yayımlandı

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler