Türkiye Maarif Vakfı, Arapça öğrenmek için lise ve üniversite düzeyinde her yıl yüzlerce öğrencinin gittiği Ürdün'ün başkenti Amman'da 200 kişilik öğrenci yurdu açtı.

Türkiye Maarif Vakfı'nın tüm dünyada devam eden eğitim çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. Türkiye kurum ve kuruluşlarının Ürdün'de yürütmekte olduğu eğitim faaliyetlerinin desteklenmesi amacıyla açılan yurt binası, başta Türkiye'den giden öğrenciler olmak üzere, Ürdün ve diğer ülkelerden gelen öğrencilere hizmet verecek.

Ürdün Üniversitesi yakınında 2800 metrekare  alana kurulan Maarif Öğrenci Yurdu, 200 kişilik öğrenciye hizmet verebilecek mutfak, kafeterya, etüt salonları, kütüphane, revir ve diğer kullanım alanlarıyla temel yurt hizmetlerini sağlayabilecek imkân ve kapasiteye sahip. Son üç yıllık süreçte Türkiye Maarif Vakfı'na yurt ve okul işletmeciliği alanlarında gerekli kolaylığı sağlayıp onayları vermesinin ardından Amman Maarif Öğrenci Yurdu açılmış oldu. Arapça öğrenmek için her yıl Türkiye'den Ürdün'e giden çok sayıda lise ve üniversite öğrencisi için de açılan yurt, önemli bir ihtiyaca cevap verecek. (Nizamettin Aşkın-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler